piątek, 4 stycznia 2008

Trzy największe błędy popełniane przy nauce angielskich słówek


"Metoda nauki słówek jest świetna. W ciągu godziny mogę się spokojnie nauczyć z 100 nowych zwrotów. Jest to coś dla osób, którym tradycyjne wkuwanie słówek nie wychodzi albo chcą zaoszczędzić dużo czasu na nauce słownictwa. (...)"

Tomasz R, Student ekonomii
Zobacz o jakim poradniku Tomek wypowiada się tak entuzjastycznie.


Wiele osób chce nauczyć się angielskich słówek i poświęca bardzo dużo czasu na ich naukę. Niestety wiele z godzin przeznaczonych na naukę angielskich słówek, zostaje zwyczajnie zmarnowanych albo mogło by być wykorzystanych w sposób dużo bardziej skuteczny. Dzisiaj chciałbym Ci pomóc w uniknięciu, kilku podstawowych błędów przy nauce angielskich słówek.


1. Brak systematyczności

Przede wszystkim pamiętaj, że przy nauce angielskich słówek, ważna jest systematyczność. Nie ma takiego czegoś, jak nauczenie się angielskich słówek w kilka dni czy jeden miesiąc.

Nauka słówek to długi proces, który może być przyspieszony, ale nigdy nie będzie to "super przyspieszenie". Tak jak już wspominałem, systematyczność, jest kluczem do skutecznej nauki angielskich słówek, dlatego też, proponuję Ci uczyć się mniejszymi partiami materiału, ale za to częściej, niż miałbyś uczyć się wielu słówek na raz.

2. Niewłaściwe słówka

Kolejnym problemem, który może pojawić się przy nauce angielskich słówek, jest to czy uczysz się właściwych słówek. Jeżeli jesteś uczniem bądź studentem, to z reguły nie będziesz miał z tym problemu i będziesz miał wyznaczone słówka do nauki.

Jednak, jeżeli uczysz się angielskich słówek na własną rękę, to może się pojawić problem czego się uczyć?

Kiedyś znałem osobę, która chciała uczyć się angielskiego, ale nie wiedziała od czego zacząć, więc zrobiła to co pierwsze przyszło jej do głowy. Zaczęła uczyć się słówek na pamięć, z kolejnych stron słownika.

Nie był to dobry pomysł, ponieważ w taki sposób nie tylko szybko znudzisz się nauką ale także będziesz uczyć się wielu słówek, które nie są przydatne w prawdziwym życiu, bo nikt ich nie używa. Spis najczęściej używanych słówek możesz znaleźć w tej książce:

Angielskie słówka


3. Nuda i zniechęcenie

Następnym problemem, który często się pojawia, jest znudzenie się nauką i zniechęcenie. Prędzej czy później się to pojawi, więc dobrze by było, żebyś się przed tym zabezpieczył. Spróbuj jakoś urozmaicić sobie naukę. Na przykład, słuchaniem angielskiej muzyki wraz z transkrypcją na kartce. Mając tłumaczenie, szybko zaczniesz rozumieć o czym śpiewa Twój ulubiony zespół. To z kolei pozwoli Ci, uczyć się angielskich słówek oraz dobrze się bawić.

Brak komentarzy: