poniedziałek, 26 listopada 2007

Jak szybko uczyć się angielskiego?


"W szybkim czasie nauczyłem się uczyć słówek w sposób, który pozwoli mi zapamiętać je na dłużej. Po co kupować tysiące książek jak można skorzystać z tego typu e-book gdzie jest sama praktyka. "

Przemek Skałecki, 24 lata. Kierownik Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi
Zobacz o jakim poradniku Przemek wypowiada się tak entuzjastycznie.


Pytanie "jak szybko uczyć się angielskiego?" zadaje sobie bardzo wiele osób, szczególnie tych, które zaczynają naukę angielskiego i chcą szybko zobaczyć efekty swojej pracy. Postaram się dzisiaj podać Ci, kilka prostych i intuicyjnych sposobów na to, jak szybko uczyć się angielskiego i nie zarywać przy tym nocy spędzonych na naukę.

Sposoby i metody, które Ci przedstawię, sam stosowałem z powodzeniem przy nauce angielskiego i muszę powiedzieć, że dają one, szczególnie korzyści. Najbardziej bowiem pomagają przy, rozumieniu ze słuchu i rozumieniu tekstu czytanego.

Aha, prawie zapomniałem, jeśli chodzi o poradę numer 1 to wiem, z doświadczenia, że ludzie którzy chcą wiedzieć, jak szybko uczyć się angielskiego, często ją bagatelizują. Nie popełnij tego błędu. Jeżeli nie wierzysz w to o czym piszę, to zapytaj się znajomych, którzy byli lub są w Irlandii. Gwarantuje Ci, ze mnie poprze.

Jak szybko uczyć się angielskiego? Sposób 1

Ucz się słówek. Słówka są najważniejsze przy poznawaniu nowego języka, ale w trochę inny sposób niż myślisz. Już mówię, dlaczego tak jest i dlaczego tak ważne to jest w temacie, Jak szybko uczyć się angielskiego?. Jeżeli pojedziesz kiedyś do jakiegoś angielskojęzycznego kraju. Szybko przekonasz się, że tym czego najbardziej brakuje do swobodnego rozmawiania po angielsku, to słówka. Nie potrzeba perfekcyjnie znać wszystkich czasów, mowę zaprzeszłą czy mowę zależną.

Rozmawiając z np. anglikami, głównie będziesz się posługiwać tylko i wyłącznie trzema czasami; przeszłym, przyszłym i teraźniejszym. Jeżeli je dobrze poznasz i będziesz znał, dużo angielskich słówek, bez problemu dogadasz się z każdym i sprawa jak szybko uczyć się angielskiego, będzie dla Ciebie bardzo prosta.
------
Do nauki angielskich słówek szczególnie polecam tą książkę.
Angielskie słówka
------
Jak szybko uczyć się angielskiego? Sposób 2

Otocz się angielskim. Co to znaczy? Dosłownie to co jest napisane. Zrób tak, aby z każdej strony i gdzie to tylko możliwe, dochodził do Ciebie angielski. To jak szybko będziesz uczyć się angielskiego, zależy przede wszystkim od tego, jak dużo masz kontaktu z tym językiem.

Jeżeli angielski dociera do Ciebie z kilku mediów. Na przydał, czytasz angielskie gazety, rozmawiasz po angielsku, oglądasz telewizję w której mówią po angielsku. To znacznie szybciej nauczysz się angielskiego, niż gdybyś uczył się normalnie.

Zobacz, jak szybko ludzie uczą się angielskiego będąc w Anglii. Oni tam są przecież, nieustannie otoczeni angielskim. Telewizja, radio, gazety ludzie w autobusie używają angielskiego.

Jeżeli miałbym dać Ci tylko jedną radę, jak szybko uczyć się angielskiego ? Oto ona:

Otocz się tym językiem ze wszystkich stron. Staraj się myśleć po angielsku, zastanawiaj się jakby brzmiało po angielsku to co chcesz powiedzieć, myśl jak gdyby po angielsku (mówiąc do siebie w myślach po angielsku).
Dodatkowo możesz też, zajrzeć na artykuły z innymi sposobami nauki angielskiego.

Powodzenia

Brak komentarzy: