piątek, 18 stycznia 2008

Kiedy dodatkowo uczyć się angielskich słówek?

Kiedy jest najlepszy czas, aby ostro się wziąć za naukę angielskich słówek? Co zrobić, aby Twoja znajomość angielskiego była na tyle dobra, abyś mógł się bez problemu porozumiewać po angielsku?

Nie wiem jaki jest Twój problem z nauką angielskiego, ale jeżeli, któryś z problemów, które wypiszę poniżej Cię dotyczy, to powinieneś zacząć myśleć o intensywniejszej nauce angielskich słówek.

Oto problemy, które mogą się pojawić w wyniku braku dobrej znajomości angielskich słówek:

1 Nie rozumienie tekstu czytanego - jest to chyba najpowszechniejszy błąd wynikający z braku dobrej znajomości angielskich słówek. Jeżeli znasz za mało słówek, to nigdy nie będziesz w stanie czytać ze zrozumieniem po angielsku. Jest to bardzo ważne zarówno w
praktycznym używaniu języka angielskiego, jak i na egzaminach czy w szkole.

2 Słabe możliwości porozumiewania się po angielsku - ile razy zabrakło Ci "języka w gębie" kiedy rozmawiałeś po angielsku? Jak sądzisz dlaczego tak się dzieje, może z powodu tremy?

Tak się składa, że trema przeważnie bierze się ze słabego przygotowania, a prawdziwym powodem, dlaczego ktoś nie potrafi swobodnie porozumiewać się po angielsku jest brak odpowiedniego słownictwa.

Wyobraź sobie, że chcesz coś powiedzieć do anglika. Jeżeli nie znasz słówek, a znasz gramatykę to nie wielu mu przekażesz. Z kolei, jeżeli znasz słówka, a słabo znasz gramatykę to i tak się z nim porozumiesz.

Pamiętaj! Im więcej słówek będziesz znał, tym więcej zrozumiesz zarówno przy czytaniu tekstu jak i słuchaniu po angielsku.

Szukasz sposobu na szybką naukę angielskich słówek?
Spróbuj tutaj:
Praktyczny sposób nauki słówek


"Książka w rewelacyjny sposób pozwala uczniom zapamiętywać słówka, poprostu `odmieniła` moje życie, to tak jakby ktoś zapisał to co wyczytał w moich myślach, jako nauczycielka angielskiego wiem jak trudno polskim uczniom wytłumaczyć, że to co po angielsku nie musi być podobne do polskiego tłumaczenia a ta genialna książka pokazuje uczniowi ścieżkę do zapamiętania i rozwiązuje ten problem. Oby więcej takich książek !!!"

Magdalena Targosz, nauczyciel angielskiego
Zobacz o jakim poradniku Magda wypowiada się tak entuzjastycznie.

Brak komentarzy: