piątek, 23 listopada 2007

Nauka angielskiego przez Internet (część 3)

W poprzednich artykułach o "Nauka angielskiego przez Internet”, omówiłem dwa ciekawe sposoby nauki angielskiego, wykorzystujące sieć jako skuteczne narzędzie do nauki.

Artykuł 1 Nauka angielskiego...
Artykuł 2 Nauka angielskiego...


Wspomniałem w nich o możliwości uczenia się poprawnego pisania i rozumienia tekstu, wykorzystując takie narzędzia jak ICQ, Skype czy zagraniczne fora internetowe. Pisałem również o tym jak ćwiczyć rozumienie ze słuchu angielskiego i świetnie się przy tym bawić, używając interesujących Cię nagrań z Youtube.com, słuchając internetowego radia (winamp.com) lub słuchając swojej ulubionej muzyki z tekstem piosenki w ręku.

Te wszytki sposoby {nauki angielskiego}, które opisałem są bardzo praktyczne, a co najważniejsze są ciekawe i nie nudzą się szybko. Mam nadzieję, że już je wdrożyłeś w życie, jeśli tak to (daj mi znać}KONTAKT jakie „wrażenia” i jak oceniasz te metody?

Tyle tytułem wstępu, teraz zaczynamy.

Dzisiaj omówię w jaki sposób możesz uczyć się, wykorzystując Internet, prawidłowej wymowy i akcentu. Jest na to kilak sposobów, dzięki którym nauka angielskiego przez Internet stanie sie naprawdę przyjemna.

Przede wszystkim wykorzystamy Skype. Możesz go wykorzystać do szybkiej nauki angielskiego w dwa różne sposoby. Rozmawiając po angielsku z jakaś osobą lub dołączając się do specjalnych grup (Skypecast), w których ludzie rozmawiają na jakiś temat albo np. uczą się angielskiego.

Oto taka przykładowa grupa:
https://skypecasts.skype.com/skypecasts/skypecast/detailed.html?id_talk=3603266

Jak to zrobić rozmawiać przez Skype?

To bardzo proste, aby szybka nauka angielskiego przez Internet byłą naprawdę efektywna potrzebujesz trzech rzeczy.

Internetu
Skarpa:) i mikrofonu
Trochę odwagi.

Internet pewnie masz, Skype możesz pobrać za darmo (jest polska wersja językową) z www.Skype.com, a podstawowy mikrofon, możesz kupić na Allegro za mniej niż 20 zł.

Potrzebujesz jeszcze do takiej nauki angielskiego przez Internet, trochę odwagi. Musisz przełamać swoje opory i odezwać się do kogoś "na żywo". Wiem, że nie jest to łatwe ale szybka nauka angielskiego przez Internet, jest w tym wypadku o wiele łatwiejsza niż nauka angielskiego w „Realu”. Masz przecież komfort kontrolowania takiej rozmowy, chcesz rozmawiać to rozmawiasz, nie chcesz to nie. Możesz się w każdej chwili rozłączyć i poszukać kogoś nowego do rozmowy. Nie pasuje Ci temat rozmowy to go zmieniasz itp.

Szybką naukę angielskiego przez Internet, czas zacząć.

Uruchom Skype, następnie wyszukaj kogoś z np. USA albo kanady. Możesz też szukać ludzi z innych krajów, którzy posługują się językiem angielskim. Jeżeli znalazłeś kogoś fajnego dodaj go do swoich kontaktów i poproś o rozmowę. Będziesz zdziwiony, jak ludzie potrafią być otwarci i chętni do rozmowy.

PORADA: Najlepiej szukaj ludzi w trybie „Skype Me”, ponieważ taki znaczek przy użytkowniku oznacza to że właściciel chce z kimś rozmawiać.

Aha pamiętaj, że możesz też umówić się na naukę angielskiego przez Internet z kimś z Twoich znajomych z zagranicznych forów czy ICQ.

Działaj już teraz
Włącz Skajpa i znajdź kogoś do rozmowy.

Powodzenia

Brak komentarzy: